Linki podrzędne

Image CAPTCHA
Wpisz znaki z obrazka bez spacji, uwzględniając duże i małe litery

Tagi

Ul. Janowska: Rowerzyści będą zadowoleni. Tor bez motocrossu [MM Lublin]

Ul. Janowska: Rowerzyści będą zadowoleni. Tor bez motocrossu

Nie będzie zawodów motocrossowych na torze rowerowym przy ul. Janowskiej. - Obiekt może ulec zniszczeniu - tłumaczą urzędnicy.

12 hektarowy Bike Park przy Janowskiej w pobliżu Zalewu Zemborzyckiego miasto wybudowało dwa lata temu. Przeznaczony jest dla miłośników ekstremalnej jazdy na rowerach: zawodowców i amatorów.

Nowe ścieżki rowerowe w Lublinie już prawie gotowe [DW]

Dobiega końca budowa ścieżki rowerowej przy okazji remontu ul. Koryznowej. Cykliści już korzystają z nowej trasy, która poprowadzona jest wzdłuż chodnika, ale biegnie na innym poziomie, niż część dla pieszych.

Jej nawierzchnia wykonana jest z asfaltu pokrytego czerwoną emulsją. Chodnik zaś zbudowany jest z kostki brukowej.

Uchwała „Polityka Rowerowa Miasta Lublina" przyjęta [MM Lublin]

Uchwała „Polityka Rowerowa Miasta Lublina" przyjęta

Powyższa uchwała ma być w założeniu częścią strategii rozwoju Lublina, która zakłada między innymi rozwój transportu zrównoważonego poprzez tworzenie alternatywy dla transportu samochodowego - w szczególności indywidualnego, jako generującego duże koszty zewnętrzne, obciążające także niezmotoryzowanych, obniżającego przy tym ogólną jakość życia w mieście.

Nowa ścieżka pobiegnie wzdłuż ul. Kiepury w Lublinie [DW]

Nowa ścieżka pobiegnie wzdłuż ul. Kiepury w Lublinie

Na Czechowie pojawi się kolejny odcinek ścieżki rowerowej. Zarząd Dróg i Mostów ogłosił właśnie przetarg na wykonanie prac przy ul. Kiepury.

Nowa ścieżka powstanie przy okazji starego, asfaltowego chodnika. W ramach tych prac chodnik zostanie wyłożony nową kostką brukową.

Swoje miejsce dostaną jednak także rowerzyści - ścieżka będzie mieć czerwoną, asfaltową nawierzchnię.

Lublin będzie miał plan dla rowerów [DW]

Politykę rowerową miasta mają uchwalić w najbliższy czwartek miejscy radni.

Dokument zakłada m.in. budowę parkingów dla rowerów, zapewnienie dostępności terenu całego miasta dla ruchu rowerowego.

Nowe inwestycje dla cyklistów mają być zapisywane w rocznych i czteroletnich programach.

Projekt zakłada też powołanie rady ds. rozwoju ruchu rowerowego, składającej się m.in. z przedstawicieli magistratu i organizacji pozarządowych, a także powołanie tzw. oficera rowerowego w Zarządzie Dróg i Mostów.

Rowerowa obwodnica wokół zalewu. Już w przyszłym roku [GW]

Ścieżka rowerowa nad zalewem


W 2012 roku ratusz zbuduje ścieżkę rowerową wzdłuż brzegu Zalewu od strony Słonecznego Wrotkowa i lasu Dąbrowa, choć trzeba będzie dorzucić z budżetu więcej, niż planowano

Urząd miasta już zebrał propozycje od firm, które chcą zbudować nową drogę dla rowerów. Po otwarciu kopert z ofertami okazało się, że jest problem, bo ratusz przewidział na tę inwestycję 3,9 mln złotych, a najtańsza oferta opiewa na 4,4 miliona.

Park(ing) Day w Lublinie [MM Lublin]

W sobotnie popołudnie mieszkańcy Lublina mogli zobaczyć, jak mogłoby wyglądać centrum ich miasta bez samochodów. W tym celu wystarczyło odwiedzić Krakowskie Przedmieście między godziną dwunastą, a piętnastą.

Urzędnicy z Lublina nie wsiedli na rowery [DW]

Miało być tak: rowerzyści wsiadają na swoje jednoślady i wspólnie z urzędnikami jadą w trasę po mieście. Po co? Żeby pokazać to, co im przeszkadza w jeździe przez Lublin i podpowiedzieć, co zmienić, by jazda była sprawniejsza i bardziej bezpieczna. Oraz po to, żeby pokazać te rozwiązania, które zasługują na pochwałę i są godne powtórzenia w innych miejscach.

Urzędnicy ratusza zbyt zajęci. Rowery ich nie skusiły [GW]

Mieli wsiąść na rowery, przejechać się ulicami Lublina i rozmawiać o tym, jak można je ulepszyć. Mieli, bo przedstawiciele Urzędu Miasta są za bardzo zapracowani, żeby znaleźć czas na poznanie problemów rowerzystów

Pokazali, jak się jeździ rowerem po Lublinie [KL]

- Chcemy pokazać urzędnikom, jak się jeździ po mieście rowerem, jak wyglądają ścieżki rowerowe, z jakimi problemami spotykamy się na co dzień - mówił Aleksander Wiącek z Porozumienia Rowerowego. - Może dzięki temu zastanowią się, jak rozwiązać te problemy.