Linki podrzędne

Image CAPTCHA
Wpisz znaki z obrazka bez spacji, uwzględniając duże i małe litery

Tagi

Olivier Schneider z wizytą w Lublinie

portret użytkownika Aleksander Wiącek

Lublin - O rewolucji rowerowej

Wdniu 19 lutego 2013roku na zaproszenie Zastępcy Prezydenta Miasta Lublin Stanisława Kalinowskiego do Lublina przyjechał Olivier Schneider - Wiceprezes Francuskiej Federacji Użytkowników Rowerów (FUB, dawniej « Fubicy »).

Podczas swojego pobytu Olivier zaprezentował wykład pod tytułem Velorution. Francuska Rewolucja Rowerowa. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele stowarzyszeń rowerowych, lubelscy radni oraz mieszkańcy Lublina. Spotkanie miało charakter otwarty. W trakcie wykładu Olivier opowiedział o dobrych praktykach rowerowych na przykładzie innych miasta, m.in. Brest i Bordeaux. Opowiedział o francuskiej infrastrukturze rowerowej (drogi, pasy, kontrapasy) oraz o rowerowych innowacjach. Olivier opowiadał również o sposobach uspokajania ruchu w miastach, czyli wprowadzanie stref shared-space i tempa 30, jak również wdrażanie globalnych planów zmniejszenia prędkości samochodów indywidualnych poprzez stosowanie infrastruktury wymuszającej przestrzegania obowiązującej prędkości również na głównych arteriach. Takie globalne uspokojone wpływa nie tylko na relatywną konkurencyjność przemieszczania się rowerem i komunikacja miejska, ale również na odczuwana jakość przestrzeni publicznej, przywracając jej prawdziwie miejski charakter, charakter «miasta dla ludzi».

Olivier od lat zajmuje się promowaniem mobilności aktywnej w Brest na zachodzie Francji, z jednej strony propagując w społeczeństwie wiedzę o zaletach rowerów w kontekście miejskim, a w szczególności rowerów składanych i rowerów wspomaganych elektrycznie, z drugiej strony współpracując z władzami miasta w zakresie poprawy szeroko rozumianej infrastruktury rowerowej i orientowania polityki planowania przestrzennego pod kątem zrównoważonego transportu.

 

 

Prezentacje do pobrania:
http://wyslijto.pl/plik/nhzc5e41pl