Linki podrzędne

Image CAPTCHA
Wpisz znaki z obrazka bez spacji, uwzględniając duże i małe litery

Tagi

Będzie remont zniszczonej drogi rowerowej na al. Andersa!

portret użytkownika Aleksander Wiącek

Bardzo dobrą wiadomością skończyła się dla rowerzystów czerwcowa sesja Rady Miasta. Zgodnie ze wcześniejszymi ustaleniami na spotkaniu z Prezydentem Kalinowskim, Prezydent Żuk złożył poprawkę do budżetu, w ramach której ponad 800 tysięcy złotych trafi na najbardziej zniszczoną drogę rowerową w Lublinie tj. al. Andersa pomiędzy ul. Koryznowej a mostem na Bystrzycy przy ul. Kalinowszczyzna.

Nie są jeszcze znane szczegóły inwestycji, ale ze wstępnych rozmów pojawia się nadzieja na wykonanie bardzo dobrej infrastruktury, uwzględniającej wygodę rowerzystów, ich bezpieczeństwo, a także komfort pieszych, którzy obecnie ledwo mieszczą się na wąskim ciągu pieszo-rowerowym.

Trasa rowerowa wzdłuż al. Andersa stanowi bardzo popularny ciąg z Kalinowszczyzny w kierunku Czechowa, a także z Chechowa w kierunku Zalewu. Obecnie asfaltowa nawierzchnia dawnego chodnika jest na dużej części całkowicie zniszczona, do tego brak jest trzech przejazdów rowerowych (gdzie rowerzyści de facto powinni zsiadać z roweru), a o wysokich krawężnikach nie mówiąc.