Linki podrzędne

Image CAPTCHA
Wpisz znaki z obrazka bez spacji, uwzględniając duże i małe litery

Tagi

"Kręć kilometry, zaparkuj klimatycznie" - konkurs dla rowerzystów!

portret użytkownika Aleksander Wiącek

"Kręć kilometry, zaparkuj klimatycznie"

Brak ścieżek rowerowych w centrach miast, zbyt wysokie krawężniki, zła organizacja ruchu, samochody tarasujące drogi dla rowerów? Problemów z jakimi spotykają się miłośnicy dwóch kółek można by mnożyć. Kłopotem jest też brak wystarczającej ilości parkingów rowerowych, a część stojaków które są w polskich miastach, rowerzyści nazywają często złośliwie "wyrwikółkami". Fundacja Allegro All For Planet już od kilku lat próbuje zmienić miejskie przestrzenie na bardziej przyjazne rowerzystom i temu też służy trwająca ogólnopolska kampania społeczna.

Akcja "Kręć kilometry, zaparkuj klimatycznie" to połączenie konkursu dla indywidualnych uczestników z wielką "bitwą na kilometry" pomiędzy województwami. Osoby biorące udział w zabawie, pokonują wirtualne kilometry w animacji online (www.zaparkujklimatycznie.pl) lub przejeżdżają wymagany dystans na rowerze, rejestrując ten fakt za pomocą specjalnej aplikacji mobilnej ściągniętej na telefon. Udział w konkursie to szansa na wygranie jednego ze 100 rowerów i innych nagród. Jednocześnie, przejechane kilometry trafiają na konto wybranego przez użytkownika województwa. Te regiony, które zgromadzą najwięcej kilometrów, dostaną od Fundacji najwięcej stojaków rowerowych. Nie są to zwykłe metalowe barierki, ale oryginalne i dizajnerskie stojaki, projektowane przez młodych artystów tak, by ich kształt zawsze nawiązywał do miejsca w którym stoją. Stąd na polskich ulicach można już zaparkować rower przy plażowiczce (Sopot), kangurach i słoniach (Poznań) czy smoku wawelskim (Kraków).

Gdzie stanie kolejnych 100 stojaków? To zależy od Was. Każda osoba biorąca udział w akcji to większa szansa danego województwa. A dla pasjonatów dwóch kółek przygotowano także dodatkowy konkurs, związany z wyznaczaniem i dodawaniem najciekawszych tras rowerowych do bazy na www.zaparkujklimatycznie.pl Autorzy propozycji, które zbiorą najwięcej głosów w konkursie, wygrają atrakcyjne gadżety rowerowe od Allegro.

Konkurs i szczegóły akcji na www.zaparkujklimatycznie.pl