Linki podrzędne

Image CAPTCHA
Wpisz znaki z obrazka bez spacji, uwzględniając duże i małe litery

Tagi

"Rowerem na mecz" czyli pierwszy sportowo-rowerowy weekend za nami

portret użytkownika Aleksander Wiącek

Ostatnie trzy dni (piątek-niedziela) upłynęły w ramach pierwszej w tym roku wspólnej akcji "Rowerem na mecz", organizowanej przez klub SPR Lublin i Porozumienie Rowerowe. Jej celem jest zachęcenie lublinian do częstszego wybierania roweru jako zdrowego, szybkiego i ekologicznego środka transportu, a tym samym do przyjazdu nim na mecze piłkarek ręcznych SPR Lublin. Niestety zimna deszczowa i wietrzna pogoda mocno pokrzyżowała plany, ale na kolejne mecze w Lublinie pogoda powinna już być znacznie lepsza.

 

Sportowo-rowerowy weekend rozpoczą się już w piątek Masą Krytyczną, w której mimo deszczu wzięło udział 50 rowerzystów. Trasa wiodła m.in. przez ul. Kazimierza Wielkiego i Halę Globus, przy której zareklamowaliśmy bezpieczne U-kształtne stojaki rowerowe ustawione w 2011 roku.

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Na zakończenie pod Ratuszem rozlosowaliśmy ufundowane przez klub SPR (www.spr.lublin.pl) 4 wejściówki na Finał Pucharu Polski piłkarek ręcznych, który zaczynał się dzień później w Lublinie.

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Z kolei w niedzielę przed i w czasie meczu finałowego, w którym SPR Lublin podejmował i pokonał Łączpol Gdynia 43:29,

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

kibice mogli bezpłatnie otrzymać od Porozumienia Rowerowego (www.lublinrowerem.pl) materiały promocyjne związane z ruchem rowerowym, w tym Mapę Rowerową Lublina, czasopismo OIKOS o zrównoważonym transporcie, a także wydawnictwa z ostatnich projektów Sieci "Miasta dla Rowerów" (www.miastadlarowerow.pl) takie jak filmy czy broszurę o bezpiecznym poruszaniu się rowerem po mieście.

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Warto rónież wspomnieć, że przed meczem finałowym Fundacja Lublin By Bike (http://fundacjalublinbybike.org) przekazała 7 rowerów dla kolejnych instytucji , w tym m.in. dla Centrum Wolontariatu.

Obie strony, czyli klub SPR i rowerzyści są bardzo zainteresowane kontynuowaniem i rozpropagowaniem akcji "Rowerem na mecz", dlatego w przyszłości będzie z pewnością można spodziewać się kolejnych atrakcji, takch jak bilety na mecze do wygrania na imprezach rowerowych, czy też konkursy dla osób, które na mecze piłkarek ręcznych przyjadą na rowerze.