Linki podrzędne

Image CAPTCHA
Wpisz znaki z obrazka bez spacji, uwzględniając duże i małe litery

Tagi

Warsztaty dla nauczycieli rozpoczęły dziś 2-letni projekt pt. "Rowerowa Szkoła"

portret użytkownika Aleksander Wiącek

Warsztatami rowerowymi dla nauczycieli rozpoczęliśmy dziś w kawiarni Kawka w Lublinie dwuletni projekt pt. "Rowerowa Szkoła", będący kontynuacją i rozszerzoną wersją ubiegłorocznego projektu pt. "Rowerowe Przyspieszenie". W czasie warsztatów nauczyciele z kilkunastu lubelskich i podlubelskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich poznali szczegóły projektu, w ramach którego m.in. przeprowadzone zostaną rowerowe zajęcia z szkołach (20 do końca maja i kolejne 20 na jesieni tego, bądź na wiosnę przyszłego roku).

Dodatkowo nauczyciele zapoznali się ze specjalnym pakietem przeznaczonym bezpośrednio dla nich, obejmującym scenariusze zajęć na temat rowerów i zrównoważonego transportu, które będą mogli później realizować już sami, bezpośrednio z uczniami w szkołach. Z kolei konkurs z atrakcyjnymi nagrodami na najlepszą „Rowerową Szkołę" będzie zachęcać do aktywnego działania na rzecz ruchu rowerowego.

Warsztaty prowadził Cezary Grochowski, jeden z liderów ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Miasta dla Rowerów" i prezes Wrocławskiej Inicjatywy Rowerowej, która koordynuje projekt w skali ogólnopolskiej. Lokalnym liderem i koordynatorem jest Porozumienie Rowerowe Lublin. Projekt „Rowerowa Szkoła" jest realizowany przy wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Filmik: http://www.youtube.com/watch?v=C8b8rKK5m7c&


Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Free Image Hosting at www.ImageShack.us Zdjęcia: Aleksander Wiącek