Linki podrzędne

Image CAPTCHA
Wpisz znaki z obrazka bez spacji, uwzględniając duże i małe litery

Tagi

Ul. Janowska: Rowerzyści będą zadowoleni. Tor bez motocrossu [MM Lublin]

Ul. Janowska: Rowerzyści będą zadowoleni. Tor bez motocrossu

Nie będzie zawodów motocrossowych na torze rowerowym przy ul. Janowskiej. - Obiekt może ulec zniszczeniu - tłumaczą urzędnicy.

12 hektarowy Bike Park przy Janowskiej w pobliżu Zalewu Zemborzyckiego miasto wybudowało dwa lata temu. Przeznaczony jest dla miłośników ekstremalnej jazdy na rowerach: zawodowców i amatorów.

Lubelski Klubu Kolarstwa Górskiego, który zajmuje się obsługą techniczną parku i organizuje tam zawody, stara się żeby w Bike Parku trenowała kadra olimpijska Polski w BMX Racine.

Właśnie to klub zaalarmował dziennikarzy, że Klub Motocyklowy Cross chce przy Janowskiej robić jesienią swoje zawody. Wniosek KM Cross analizował Miejskie Ośrodek Sportu i Rekreacji. - Ocenił, że nie da się zorganizować tych zawodów, bo to grozi zniszczeniem obiektu. Będziemy szukali innego rozwiązania - informuje Katarzyna Mieczkowska-Czerniak rzecznik prasowa prezydenta Lublina.

Wczoraj nie dodzwoniliśmy się do Piotra Więckowskiego, prezesa KM Cross. W poprzedniej rozmowie Więckowski zapewniał, że zawody można rozegrać na torze przy Janowskiej bez uszczerbku dla urządzeń z których korzystają rowerzyści. Proponował wspólną imprezę dla rowerzystów i motocyklistów.

 

http://www.mmlublin.pl/406425/2012/3/16/ul-janowska-rowerzysci-beda-zadowoleni-tor-bez-motocrossu?category=news