Linki podrzędne

Image CAPTCHA
Wpisz znaki z obrazka bez spacji, uwzględniając duże i małe litery

Tagi

Rowerowa obwodnica wokół zalewu. Już w przyszłym roku [GW]

Ścieżka rowerowa nad zalewem


W 2012 roku ratusz zbuduje ścieżkę rowerową wzdłuż brzegu Zalewu od strony Słonecznego Wrotkowa i lasu Dąbrowa, choć trzeba będzie dorzucić z budżetu więcej, niż planowano

Urząd miasta już zebrał propozycje od firm, które chcą zbudować nową drogę dla rowerów. Po otwarciu kopert z ofertami okazało się, że jest problem, bo ratusz przewidział na tę inwestycję 3,9 mln złotych, a najtańsza oferta opiewa na 4,4 miliona.

- Znajdziemy dodatkowe pół miliona złotych. Nie sądzę, byśmy unieważnili przetarg - twierdzi prezydent Krzysztof Żuk, który wczoraj poinformował, że miasto podpisało z zarządem województwa umowę o dofinansowaniu budowy ścieżki. Lublin dostanie na ten cel 2 miliony 762 tysiące złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego.

- W ten sposób domkniemy rowerową obwodnicę Zalewu - mówi prezydent. Ścieżka rowerowa wzdłuż ulic Osmolickiej i Cienistej o długości pięciu i pół kilometra będzie oświetlona i monitorowana. Wzdłuż całej trasy będą ustawione stojaki na rowery, ławki i kosze na śmieci. Ta droga dla rowerów była jedną z propozycji nowych ścieżek rowerowych czytelników "Gazety", które przekazaliśmy prezydentowi.

- W listopadzie przedstawimy radzie miasta propozycję uchwały określającej przebieg obecnych i planowanych przez nas tras rowerowych - zapowiada prezydent. Urząd bierze pod uwagę głosy naszych czytelników.

Teraz do miejskich radnych trafił dokument "Polityka rowerowa Miasta Lublina". - To założenia, jakimi w najbliższych latach będziemy się kierować się przy budowie nowych ścieżek i infrastruktury dla rowerów - wyjaśnia prezydent.

Według "Polityki rowerowej" celem, jaki stawia sobie miasto, jest wzrost udziału rowerów i rowerzystów w ruchu do 10 proc. Urząd miasta ma do tego dążyć m.in. poprzez zapewnienie rowerzystom bezpiecznego i komfortowego dojazdu do każdego miejsca w mieście. Jednym ze sposobów ma być utworzenie w zarządzie dróg i mostów stanowiska oficera rowerowego. Podobne stanowisko istnieje już w innych miastach. Oficer rowerowy odpowiada za koordynację wszystkich działań związanych z ruchem rowerowym.

Projekt "Polityki rowerowej" został przygotowany w konsultacji z lubelskim środowiskiem rowerzystów.

 

Marcin Bielesz, Gazeta Wyborcza

http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,10467145,Rowerowa_obwodnica_wokol_zalewu__Juz_w_przyszlym_roku.html